top of page

ЗЛАТОУСТІВСЬКA ЗОШ

ІСТОРІЯ СЕЛИЩА 

Так виглядало село Златоустівка Донецької області Волноваського району в 1965р.

Златоустівка - село, центр сільської Ради.

Розташована в 25 км від районного центру

і в 7 км від залізничної станції Хлібодарівка.

Станом на 1950 р. в селі дворів - 585.

Населення - 1805 чоловік. Сільської

Раді підпорядковані населені пункти Веселе, Голубицьке, Затишне, Малинівка, Новомиколаївка, Хлібодарівка.У Златоустівці знаходиться центральна садиба колгоспу «Росія», за яким закріплені 10 587 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 9386 га орних земель, 425 га зрошуються. Це - багатогалузеве господарство, яке спеціалізується на виробництві свинини. Розвинене також садівництво. Колгосп має консервний завод, де випускають 3 млн. умовних банок овочевих і фруктових консервів на рік. З 1954 року господарство є учасником ВСГВ і ВДНГ СРСР і неодноразово нагороджувалася дипломами. За успішне виконання планових завдань восьмої п'ятирічки колгосп «Росія» нагороджений орденом Леніна. За досягнення високих результатів у Всесоюзному соціалістичному змаганні за гідну зустріч XXV з'їзду КПРС, дострокове виконання народногосподарського плану 1975 року та успішне завершення дев'ятої п'ятирічки колгоспу присуджено перехідний Червоний прапор ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР, ВЦРПС і ЦК ВЛКСМ. 203 людини удостоєні орденів і медалей СРСР. Село Златоустівка існує і донині. Працює школа, дитячий сад, в селі є конеферма.

В 1968 році побудована загальноосвітня

школа.Станом на 1970р. у середній школі

села 35 вчителів навчали 470 дітей. Є

будинок культури на 450 місць, бібліотека

з фондом 9,2 тис. книг, філія дитячої

музичної школи. Працюють дитячий садок і ясла, лікарня, аптека.  Є поштове відділення. За зразкову забудову і благоустрій село нагороджено в 1967 році дипломом 3-го ступеня ВДНГ СРСР. Партійна організація налічує 126 комуністів, комсомольська - 266 членів ВЛКСМ. Партійний осередок створена в 1928 році, комсомольська - в 1929 році.Златоустівка вперше згадується в письмових джерелах за 1842. Першими поселенцями були вихідці з Чернігівщини та Харківщини. У роки громадянської війни вчитель місцевої школи І. І. Перець очолив партизанський загін. Радянська влада в селі встановлена ​​в грудні 1917 року. 224 жителя Златоустівка билися на фронтах Великої Вітчизняної війни за свободу і незалежність Батьківщини, 115 з них загинули, 220 нагороджені бойовими орденами і медалями.

У селі споруджено меморіальний комплекс на честь воїнів-односельчан та воїнів, які визволили село від гітлерівських окупантів.

Візитна картка нашого села - мельниця.

                                            Їй більше ста років. Побудована вона                                               братами Спортесними. Багато вона                                                   пережила і бачила на своєму віку:                                                     революцію 1917р., голод, врятувала не одну сім'ю у селі. В часи війни млин був орієнтиром для посадки радянських літаків. А після війни пропрацювала до 1950р., Допомагаючи жителям вижити в ті важкі роки. У подяку односельці зберегли крилату красуню. Ні в кого не піднялася рука знищити сільську мельницю.

Ось і зараз, завдяки дирекції ТОВ "Росія",

старожилам, та й усім жителям Златоустівки, стоїть мельница на краю села, а нагорі красується півень, зроблений місцевим

умільцем. Приїжджаючим в село він розмахує крилами: "Ласкаво просимо", а тим хто їде: "Щасливого шляху".

НАША ІСТОРІЯ 

В 1968 році побудована загальноосвітня школа.Станом на 1970р. у середній школі села 35 вчителів навчали 470 дітей. 

Школа у Златоустівці, за спогадами старожилів, з’явилась у 1909 році минулого століття.

Спочатку це була 4 – річна церковно – приходська школа. Потім при радянській владі навчання тривало 7 років. Відразу  ж після звільнення Златоустівки у вересні 1943 року, заняття у школі відновилися в повну силу.  У 50- роки Златоустівська школа була одна на весь округ з десятирічним навчанням.

1 вересня 1969 року запам’яталося багатьом златоустівцям. Це був довгоочікуваний день відкриття нової будівлі школи. За одинадцять років керування Солоса Бориса Яковича школа стала взірцем шкільної освіти і навчання.

            30 років очолював Златоустівську  школу Кононенко Микола Семенович.

 З серпня 2009 року директором Златоустівської загальноосвітньої школи стала  заступник

директора з ВР Барабаш Олена Анатоліївна. 

Під її керівництвом навчається 146 учень і

працює 24 педагогів. Серед них 8 вчителів

з вищою категорією, 1 вчитель має звання

старший вчитель, 11 вчителів мають

кваліфікаційну категорію «Спеціаліст І категорії». За останні 20 років було випущено 22 медалістів: 12 золотих і 10 срібних.

З 01вересня 2010 року в рамках проведення експериментально – дослідної роботи з проблеми " Освітній округ як нова модель управління освітою” Златоустівська школа стала суб'єктом освітнього округу №9 та працює за інформаційно – технологічним напрямком.

Учні Хлібодарівського НВК, Кіровської ЗОШ відвідують профільні заняття та міжшкільні факультативи з інформатики. Діти до школи та додому підвозяться шкільним автобусом.

Учні школи мають можливість не тільки

навчатися, а й відпочивати у

пришкільному таборі «Сонечко».

Протягом двох років у таборі

оздоровилися учні початкових класів,

в т.ч. дитина – сирота та діти

з багатодітних родин.

bottom of page